Sivilce İzleri Nasıl Geçer, Sivilce Neden Oluşur

İnsanlar yaşamlarının bazı bölümlerinde sivilceler ile karşılaşır fakat sivilceler her zaman iz bırakmazlar. Fakat bazı insanlarda sivilceler yara izi haline dönüşür. Bu izlerle uzun süre yaşamak zorunda kalırlar. Bu izler ve yaralar kişiden kişiye farklılık göstermekte olup fazlasıyla rahatsız edicidir. Sosyal ortamlarda özgüven eksikliğine kadar gidebilen duygular yaşatabilmektedir.
Sivilce izleri ile uğraşmadan onlara en uygun tedavi yöntemini bulup tedavi etmek gerekir. Fazla sertleşmiş sivilceleri sıkmak veya sıkmaya çalışmak bu izlerin oluşmasına sebebiyet veren en önemli unsurdur. Sivilceleriniz var ise cildinizde iz kalmasını istemiyorsanız onları sıkmamanız gerekir. Sivilcelerin bıraktığı yara izleri bir nevi derinin hasar görmesi ve alt yapısını kaybetmesi anlamına gelmektedir. Sivilce izleri ve yaraları ilk başlarda hastalar tarafından üzüntü ve moral bozukluğu ile karşılanır.  Lekeler soluk yahut kahverengi izlerdir. Oysa sivilce yara izleri girintili çıkıntılı yahut kabarcıklar şeklinde de olabilmektedir. Bu lekelerin ciltte daha önceden var olmuş olan sivilcelerin izleri olduğu bir bakışta anlaşılmaktadır.
Sivilcelerin bıraktığı yara izlerinin iki tipi vardır. kleodrid scar oluşan sivilcenin yarasının olduğu yerde orada bulunan dokunun biraz fazla büyümesi sonucu oluşan yara tipidir. Bir diğeri ise İce pick scar sivilce sonucu oluşan lekenin derinlere doğru uzanan çeşididir.

Reklamlar
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s